Lavabo Açıcı Kimyasal Kullanmanın Herhangi Bir Zararı Var Mı?

Tıkanıklık; herhangi bir yaşam alanında ortaya çıkabilecek en ciddi sorunlardan birisidir. En çok tuvalet ve mutfakta tıkanıklık sorununa rastlanabilir. Bu gibi hallerde, sorunu en kısa sürede çözmek adına tıkanıklık açma firması ile iletişim kurulabilir. Ancak, insanlar; diledikleri takdirde tıkanıklık sorununu ortadan kaldırmak adına lavabo açıcı kimyasallardan da yararlanabilirler.

Lavabo açıcı kimyasal; içeriğinde yer alan bileşenler sayesinde tıkalı lavabonun en kısa sürede açılmasını sağlayabilir. Ancak, aynı zamanda, gider hattındaki borulara zarar vermesine de rastlanabilir. Bu yüzden, lavabo açıcı kimyasal kullanımı; uzun vadede zararlı olabilir. Tıkanıklık sorunu ile karşılaşanlar; bu işi kökünden çözebilecek bir firmadan yardım almalıdırlar.

Yazan:Su Kaçağı / Kanalizasyon Tıkanıklığı / 0 Yorum

Gider Tıkanıklığı Açma

Türlü nedenlerle tıkanan giderler, mutlaka uzman bir tesisat ekibince açılmalıdır. Profesyonel gider tıkanıklığı açma hizmeti ile tıkalı olan giderlerin tam anlamıyla ve kırma dökme olmadan açılması sağlanmaktadır. Özellikle saçlar ve yağ dokuları tarafından tıkanan giderler, su tesisatı firması tarafından açılmaktadır. Peki,  gider tıkanıklığı açma denilen bu işlem nasıl yapılmaktadır?

Gider Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır

Öncelikle tıkanıklığın bulunduğu yerde kırma ve dökme yapılmadan tespit yapılmaktadır. Bunun için kullanılan özel ekipmanlar ya lavabo içinden ya da açılacak küçük bir delikten sarkıtılmaktadır. Tıkanıklığın bulunduğu kısım için öncelikle kırma işlemi yapılmadan tıkanıklık açılmaya çalışılmaktadır. Ancak bu şekilde açılamayacağı anlaşılırsa o zaman kırma işlemi yapılarak gider tıkanıklığı açma yapılabilir. Gider tıkanıklığı açma işlemi için fayans ya da duvarda kırma yapılması gerekiyorsa bunun için ufak bir delik açılmaktadır. Sadece işlemin tamamlanması için gereken büyüklükte bir kırık oluşturulmaktadır. Ardından tamir işlemi gerçekleştikten sonra açılan delik kapatılmaktadır. Gider tıkanıklığı sorununun giderildiğinden emin olunduktan sonra ekipler adresten ayrılmaktadır.

Gider Tıkanıklığı Açma Kim Tarafından Yapılır

Evde yaptırılmak istenen her hangi bir tesisat işlemi için kesinlikle kurumsal hizmet veren bir tesisat firması ile anlaşılmalıdır. Gider tıkanıklığı açma işlemi de bu profesyonel hizmet veren tesisat firmaları tarafından yapılmaktadır. Aslında kurumsal olmayan bazı tesisatçılar da bulunmaktadır. Ancak evlerinizin daha fazla batmaması ve sorunun büyümesini engellemek için kesinlikle profesyonel tesisat hizmeti almalısınız.

Su Borusu Değiştirme

Su borusu veya su tesisatı içinde meydana gelen sızıntılar, delinmeler, yırtılmalar, hasarlar tesisatı kötü etkileyen durumlardır. Bu nedenle bazen su borusu değiştirme işlemi yapılmak zorundadır. Böylece tesisatın yapısını bozan kısım değiştirilerek işleyiş eski haline döndürülmektedir. Su borusu değiştirme hakkındaki diğer detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Su Borusu Değiştirme Neden Yapılır

Su tesisatında meydana gelen aksaklıklar nedeniyle su borusu değiştirme yapılmaktadır. Sızıntı yapan boru değiştirilmezse bu, rutubete ve kötü kokuya sebep olmaktadır. Bu nedenle su borusu değiştirme işlemi vakit kaybetmeden yaptırılmalıdır. Böylece hem kötü koku oluşumu engellenmiş hem de rutubet olmamış olacaktır. Bunun için ihtiyaç duyulan bir tesisat ekibidir. Ancak bu işlem için profesyonel bir ekip tercih edilirse sorun çok daha kolay ortadan kalkacaktır.

Su Borusu Değiştirme Kim Tarafından Yapılır

Su borusu değiştirme işlemi için profesyonel bir tesisat firması tercih edilmesi, zamandan ve paradan tasarruf sağlayacaktır. Çünkü daha az kırma dökme yaparak daha çabuk çözüm sağlanacaktır. Evin savaş yerine dönmesinin önüne geçmek ve maliyete bir de fayans ve döşeme maliyeti eklenmesinden kurtulmak için profesyonel firma seçimi yapılmalıdır. En son teknolojik ürünlerle en hızlı çözümü ancak onlar sağlamaktadır. Hem daha hızlı hem de pratik çözümleri nedeniyle ilkel yöntemlere göre çok daha avantajlıdırlar. Profesyonel bir firma yaptığı iş hakkında detayları sizinle öncesinden paylaşarak son anda maliyeti arttırmaya kalkmayacaktır.

BORU TIKANIKLIĞI AÇMA

Bireylerin yaşam olarak seçtikleri evlerin özellikleri değişebilmektedir ki buna örnek olarak pencere, kapı, oda sayısının gösterilmesi mümkündür. Odaların dekorasyonu da yine bireyler tarafından yapılmakta, eşyalar belirlenen düzen çerçevesinde yerleştirilmektedir. Günümüzde yeni binaların inşa edilmesi sonucunda kiralama veya satın alma opsiyonu için incelenebilecek alternatifler oluşmaktadır.

Yapılarda boru sistemleri bulunmakta, bu sayede içme suyu ve atık suyu geçmektedir. Ancak bazı durumlarda yaşanan aksilikler sonucunda sorunlar meydana gelmekte, boru tıkanıklığı ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Sıkça görülen problemler arasında yer alan boru tıkanıklığı farklı sebeplerden kaynaklanabilmektedir. Nedenlerden bir tanesi gider borularına çeşitli malzemelerin düşmesi ya da kâğıt havlu gibi maddelerin atılmasıdır.

FİRMAMIZIN SUNDUĞU HİZMETLER

Boru tıkanıklığı açma noktasında firmamız müşterilerine hizmet vermekte, teknolojik cihazlar aracılığıyla tıkanıklık üzerine tespit yapıldıktan sonra gereken çözüm bulunmaktadır. Bu tür sorunların ortaya çıkmaması için binalar inşa edilirken aşamalar dikkatle gözden geçirilmeli, gider boruları düzgün monte edilmelidir.

Firmamız Sıhhi Tesisat, Su Tesisatçısı başlıklarında da müşterilerine yardımcı olmakta, gelen talepler özenle değerlendirilerek hazırlıklara başlanmaktadır. Sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmekte, daha iyi hizmet sunmak adına çalışmalarını sürdürmektedir.

Boru tıkanıklığı sorunu ile karşılaşan bireyler tarafımızla iletişim bilgileri üzerinden görüşme yapabilmektedir. Firmamız müşteri memnuniyeti ilkesine bağlı kalarak hareket etmekte, alanında uzman ekibiyle uygun çözümler üretme noktasında çalışmalarını yürütmektedir. Hizmetlerimiz hakkında malumat almak için iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bize ulaşılması mümkündür.

SU KAÇAĞI

Geçmişten günümüze birçok değişikliğin yaşandığını söylemek mümkündür. Özellikle teknolojinin gelişmesi sonucunda gün içersinde bireylerin işlerini yaparken kullanabilmesi için bazı ürünler üretilmiş durumdadır ki buna örnek olarak bilgisayarlar, evlerin mutfak bölümünde kendisine yer bulan ve temizlik işleminin bir parçası olan bulaşık makinesi gösterilebilir. Değişikliğin hayatın farklı noktalarında meydana gelmekte, yeni binalar inşa edilerek bireylerin beğenisine sunulmaktadır.

Bir dairenin bölümleri göz önüne alındığında oturma odasından mutfağa, banyodan salona kadar çeşitli ortamların olduğu anlaşılmaktadır. Aradan geçen zaman zarfında bireylere sunulan hizmetlerden biri olan tesisat alanında da gelişmeler yaşanmış durumdadır. Problemlere daha kolay çözüm bulmak üzere çalışılırken su kaçağı tespit etme konusuna yönelikte firmamız hizmet vermeye devam etmektedir.

SU KAÇAĞI SEBEPLERİ

Su kaçağı tespiti ve sorunun çözümü noktasında firmamızdan yardım alınabilmektedir. Sektörde Sıhhi Tesisat alanında çalışmalarını sürdüren firmamız cihazla su kaçağı bulma hizmeti sunmakta, profesyonel ekibiyle işlemleri tamamlamaktadır. Su kaçağı farklı sebeplerden dolayı yaşanabilmektedir.

Bunlardan bir tanesi giderlere atılan yabancı maddelerdir. Su kaçağı nemlenme ile ortaya çıkmakta, bu durumdan ev sahiplerinin yanı sıra alt komşularda etkilenebilmektedir. Personelimiz su kaçağı mevzubahis ise kırma ve dökme meydana gelmeden cihazlarla problemin çözüme kavuşmasını sağlamaktadır.

İstanbul’da bulunan ve bizimle iletişim kuran müşterilerimizle yapılan görüşmeler sonucunda harekete geçilmekte, hem uygun fiyat avantajı sunulmakta hem de kaliteli hizmet verilmektedir. Su Tesisatçısı arayan bireylerde aynı şekilde firmamızla görüşme yapabilmektedir.