Yazan:Su Kaçağı / Kanalizasyon Tıkanıklığı / 0 Yorum

Gider Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır

Gider Tıkanıklığı Açma

Türlü nedenlerle tıkanan giderler, mutlaka uzman bir tesisat ekibince açılmalıdır. Profesyonel gider tıkanıklığı açma hizmeti ile tıkalı olan giderlerin tam anlamıyla ve kırma dökme olmadan açılması sağlanmaktadır. Özellikle saçlar ve yağ dokuları tarafından tıkanan giderler, su tesisatı firması tarafından açılmaktadır. Peki,  gider tıkanıklığı açma denilen bu işlem nasıl yapılmaktadır?

Gider Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır

Öncelikle tıkanıklığın bulunduğu yerde kırma ve dökme yapılmadan tespit yapılmaktadır. Bunun için kullanılan özel ekipmanlar ya lavabo içinden ya da açılacak küçük bir delikten sarkıtılmaktadır. Tıkanıklığın bulunduğu kısım için öncelikle kırma işlemi yapılmadan tıkanıklık açılmaya çalışılmaktadır. Ancak bu şekilde açılamayacağı anlaşılırsa o zaman kırma işlemi yapılarak gider tıkanıklığı açma yapılabilir. Gider tıkanıklığı açma işlemi için fayans ya da duvarda kırma yapılması gerekiyorsa bunun için ufak bir delik açılmaktadır. Sadece işlemin tamamlanması için gereken büyüklükte bir kırık oluşturulmaktadır. Ardından tamir işlemi gerçekleştikten sonra açılan delik kapatılmaktadır. Gider tıkanıklığı sorununun giderildiğinden emin olunduktan sonra ekipler adresten ayrılmaktadır.

Gider Tıkanıklığı Açma Kim Tarafından Yapılır

Evde yaptırılmak istenen her hangi bir tesisat işlemi için kesinlikle kurumsal hizmet veren bir tesisat firması ile anlaşılmalıdır. Gider tıkanıklığı açma işlemi de bu profesyonel hizmet veren tesisat firmaları tarafından yapılmaktadır. Aslında kurumsal olmayan bazı tesisatçılar da bulunmaktadır. Ancak evlerinizin daha fazla batmaması ve sorunun büyümesini engellemek için kesinlikle profesyonel tesisat hizmeti almalısınız.

Bir Yorum Yazın