Petek Temizliği

Kombinizi yüksek derecede çalıştırdığınız ve kış aylarında doğalgaz faturanız için yüksek rakamlar ödediğiniz halde eviniz ısınmıyorsa petek

temizliği işlemi yaptırmanızın vakti gelmiş demektir. Doğalgaz faturanıza yüksek meblağlar ödemek yerine petek temizliği için bütçe ayırarak ısınma probleminize kalıcı çözüm sağlayabilirsiniz.

Modern tesisat yöntemleri sayesinde peteklerin sökülmesine ihtiyaç olmadan petek temizleme hizmeti özel cihazlar ile kolayca yapılmaktadır. Kimyasal maddeler ve özel  cihazlar ile etraf kirletilmeden peteklerde bulunan ve ısınmayı zorlaştıran çamur ve kireç artıkları tamamen temizlenmektedir. Bu hizmet ile tüm kış boyunca daha az doğalgaz faturası öder ve daha fazla ısınırsınız.

Petek temizliği hizmeti mutlaka düzenli aralıklarla alınmalıdır. Aksi takdirde şehrin şebeke suyunu kullanan ısıtma sistemleri olan peteklerde yıllar içinde kireçlenme olacaktır. Kireçlenen petekler dolayısıyla ısı kaybı yaşanır ve kombi daha fazla doğalgaz harcar. Petekler ısıyı mekana iyi bir verimlilikte aktarmadıktan sonra kullandığınız kombinin yeni olması önemli değildir.

Cihazla Petek Temizliği İşlemi:

Ev ve işyerlerindeki ısınma problemini tamamen ortadan kaldıran bu çalışma, daha sıcak ve konforlu alanlar yaratmanızı sağlar. Üstelik yakıt masraflarının da azalmasını sağlayıp, bunun için daha az ödeme yapmanıza da yardımcı olacaktır. Modern teknolojiden destek alınarak yapılan cihazlı petek temizliği, konunun kusursuz ve hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur.

Yapılacak şeyleri sizler demeden ve en önemlisi firmamızın elinde bulunan profesyonel cihazlar aracılığı ile tespit ve keşif işlemlerini yaparak sorunları çözmekteyiz. Bu nedenle gelin başka bir petek temizleme işlerini yapan firmalara gitmeden bizler ile sorunlarınızı çözün.

Son derece kısa bir sürede yapılan bu çalışma, peteklerin doğru çalışmasına engel olan tüm sorunların giderilmesini sağlayacaktır. Böylelikle kış aylarında beliren ısınma problemine de doğru bir çözüm sağlamış olursunuz. Aynı gün içinde kolay bir şekilde tamamlanan bu uygulama, herhangi bir zaman kaybı çekmeden iyi sonuçlar almanıza neden olacaktır. Özellikle bunun için ustasından alacağınız hizmet, işlemden son derece memnun ve kısa sürede ayrılmanıza neden olur.

Petek Su Kaçağı Bulma

Şebeke suyundan kaynaklı olarak zaman içinde peteklerde oluşan balçıklaşmayı tamamen çözen petek temizleme işlemiyle ısınma sorununuza sürekli bir çözüm sağlarsınız. Çift taraflı yıkama cihazları yardımıyla petekler tamamen temizlenebilmektedir. Temizleme işleminin ardından petekleriniz daha verimli ısınırken kombiniz herhangi bir zarar görmez. Genel olarak 2 saat süren temizleme işlemi nadir durumlarda 4 saati bulabilmektedir. Kışa girmeden peteklerinizi temizleterek doğalgaz faturanızı düşürebilir, sıcak bir kış geçirebilirsiniz.

Eğer evde yoksanızda sahip olduğumuz cihazlarımızla da tertemiz bir şekilde sizlere petek temizliği hizmeti veriyoruz.

Kombiniz yeni olmasına rağmen evinizdeki petekler yeterli miktarda ısı yaymıyorsa peteklerde tıkanma söz konusudur. Peteklerin az ısındığı için kombinin derecesini artırmak sorununuzu çözmeyeceği gibi aylık yüksek miktarda doğalgaz harcamanıza neden olacaktır. Peteklerde yaşanan ısınma sorunlarının nedeni %85 kişilerin kombi bakımı yaptırırken petek temizliği yaptırmamasından kaynaklanmaktadır.

Peteklerin Bakımı Geldiği Nasıl Anlaşılır ?

  • Peteklere dokunduğunuzda yarısı ısınmıyorsa
  • Kombiyi yüksek dereceye getirdiğiniz halde petekler ısınmıyorsa
  • Sıklıkla kirlenmeden dolayı kombi arızasıyla karşılaşıyorsanız
  • Geçtiğimiz 2 yıl boyunca petek temizliği yapılmadıysa
  • Kombinin filtresi sıklıkla tıkanıyorsa
  • Peteğin alt kısmıyla üst kısmı arasında sıcaklık farkı varsa
  • Kombi istenilen sıcaklıkta suyu ısıtamıyorsa
  • Faturalarınız yüksek gelmeye başladıysa
  • Geçen seneye oranla evinizin ısısında farklılık oluştu ise peteklerin bakımı geldiği anlaşılmaktadır diyebiliriz.

Kışı yüksek doğalgaz faturası ödemeden geçirmek ve kombinin daha verimli çalışması için düzenli aralıklarla petek temizliği yaptırmalısınız. Yıllar içinde meydana gelen petek tıkanmalarının önüne geçersiniz. Bu sayede ısınma için ödeyeceğiniz faturalar azalma gösterirken kombi bakım masraflarınız azalacaktır. Her yıl bu temizliği yaptırarak kışı sıcacık geçirebilirsiniz.

Bazen cihazlar ileri derece olarak gerekli donanımlara sahip olmayanlar için çok basit bir işlem gibi görülse de eğer ellerinde bizlerde olan cihazlar yok ise bir takım işlemler eksik kalacağından kesinlikle bu tip tesisatçılara işlem yaptırmayınız. Çünkü her biri birbirini tamamlayan bu süreçler petekleriniz için olmazsa olmaz kaideler olduğundan dolayı mutlaka işleme almanız gerekmektedir.

Petekler Nasıl Temizlenir?

Profesyonel bir tesisat şirketinden alacağınız hizmetle petek temizliği işlemi ortalama 2 saat içinde tamamlanmaktadır. Temizleme işlemine geçilmeden önce tesisatın içerisi suyla yıkanarak hazırlanır. Ardından kimyasal madde ve özel makineler aracılığıyla peteklerdeki tortu ve kireçler temizlenir. Etraf kirletilmeden peteklerin temizlenmesi tamamlanır. Bu işlemle kombiniz ve tesisatınız zarar görmez. Sıcak su bağlantı noktasından petek tesisat borularına kadar ayrıntılı bir temizleme yapılarak petekleriniz yüksek ısı sağlayacak konuma getirilir.

Bütün teknik süreçleri aktardıktan sonra kısa bilgi ile de sizlere firmamızı aramanız durumunda İstanbul Petek Temizleme yaptığımız bütün bölgelere 30 dakika içerisinde ulaşıp 2 saat süren bir işlem ile de sorunlarınızı çözümlemekteyiz. Farklı model çözüm sunan diğer firmalardan farklı olarak kendi metodlarımızın yanında robot cihazlarımızla sistemlerinize profesyonel yaklaşım sunuyoruz. Kimse ben bu işlemleri makinesiz sağlarım diyorsa #petek temizliği zamanı nasıl anlaşılır ? adlı başlığımıza tekrardan göz atması gerekmektedir.