Mutfak Lavabosu Açma

Sık karşılaşılan problemlerden birisi mutfak gideri tıkanıklıklarıdır. Mutfak ve banyolarda yaşanan gider tıkanıklığı problemleri için kullanılan mutfak lavabosu açma yöntemlerinden birisi kimyasal ürünlerdir. Çok sık kullanılan bu yöntemin doğruluğu tartışılmaktadır. Profesyonel hizmet veren tesisat firmaları kimyasal asit kullanılarak lavaboların açılması önermiyor. Mutfak lavabosu açma için kullanılan bu ürünlerde güçlü asitler bulunuyor ve reaksiyona girerek pislikleri erittiği gibi plastik borulara da zarar verebiliyor. Küçük bir tıkanıklık için ilerleyen zamanlarda daha büyük problemlerle karşılabilirsiniz. Gider boru hattınızı tamamen tadil ettirmeniz gerekebilir.

Gider Tıkanması Sorunları

  1. Borularda biriken artıklardan dolayı taşanan tıkanmalarda sular gittikçe az akmaya başlar ve lavabonuz kısa sürede dolar.
  2. Bulaşık makinesi kullananlar için gider tıkanmaları makinelerin zarar görmesine neden olabilir.
  3. Mutfak lavabosu açma gerektiren durumlardan birisi alt daireye su sızması sorunudur.
  4. Eski binalarda oturanların borularda meydana gelen tortu ve kireçlenme dolayısıyla gider hattı daha çok tıkanmaktadır.

Mutfak lavabosu açma gerektiren tıkanıklıklar genellikle yağlanma kaynaklıdır. Kendi imkanlarınızda gideri açsanız bile sorunu kökünden halledemeyebilirsiniz. Tekrar aynı sorunla karşılaşmamak için borulardaki katı atıklar ve kirler tamamiyle temizlenmelidir. Giderlerin tamamen temizlenmesi için tesisat firmaları makine başına zincir kafa takmaktadır. Tıkanıklık giderildikten sonra kamera yardımıyla boru hattı görüntülenerek müşteriye gösterilmektedir. Tıkanmaların sürekli tekrarlamaması için bulaşık yıkanırken süzgeç kullanılması ve kesinlikle yağ atıklarının gidere dökülmemesi gerekiyor.

Tıkalı Mutfak Lavabosunu Açma

Lavabolardaki tıkanıklık sorunu her geçen gün biraz daha çok karşımıza çıkmaktadır. İnsanların lavabo kullanımı konusundaki yapmış olduğu yanlışlar, bu tarz bir sorunun ortaya çıkışına neden olur. Özellikle yoğun bir şekilde kullanılan mutfak gibi alanlarda, buna karşı biraz daha dikkatli olmak gerekir. Yemek artıkları, yağlar, yabancı cisimler gibi pek çok neden, yoğun olarak vakit geçirilen mutfakların kullanışsız bir hale gelmesine neden olmaktadır. Mutfağın en önemli bölgelerinde görülen bu tarz bir sorun, tüm işlerin biraz daha yavaşlamasına neden olur. Bu nedenle sorun için kısa sürede mutlaka çözüm aranmalıdır.

Garantili Çözüm:

Mutfak lavabosu açma işlemi günümüzün koşullarında son derece hızlı ve pratik bir şekilde yapılır. Konuya özel olarak üretilen cihazlar buradaki yapılan işlemlerin hasarsız bir şekilde tamamlanmasına neden olmaktadır. Noktasal olarak tespiti yapıldığı için, herhangi bir problemin ortaya çıkması kesinlikle mümkün değildir. Hijyen açısından bugüne kadar çektiğiniz tüm problemleri geride bırakan bu çalışma, lavabo tıkanıklığına neden olan bütün sorunların hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlar. Kırmadan mutfak lavabosu açma işlemi ustaların kontrolünde aynı gün içinde tamamlanacaktır. Pis su borusuna gönderilen robot cihazlar bu sorunun beklediğinizden daha kısa süre içinde çözülmesine neden olur. En ufak birikintiler bile bu şekilde temizlenirken, mutfağınızı aynı şekilde sorunsuz bir biçimde kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda temizlik sorunları da bu şekilde kapanmış olacaktır.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Gerek konut gerekse ticari alanlarda karşılaşılan lavabo tıkanıklığı sonucu, su taşmaları yaşanmakta ve birikmiş yağlardan kötü koku yayılmaktadır. İnsan sağlığı açısından lavabo temizliği önemlidir. Mutfak tıkanıklığı açma konusunda hortum benzeri malzemelerle uygulayacağınız çözümler geçici olacaktır. Ayrıca demir gibi sert cisimlerle tıkanmayı açmak boruların hasara uğramasına neden olabilir.

Lavabo Tıkanıklıkları İçin Profesyonel Çözüm

Bazı dikkatsizlikler sonucu giderlerde yaşanan tıkanıklık problemleri günümüz teknolojisiyle kısa sürede çözülmektedir. Ev ortamında uygulayabileceğiniz yöntemler ile açılmayan tıkanmalar tesisat firmaları tarafından mutfak tıkanıklığı açma işlemi için kullanılan robot makineler ile kolayca halledilmektedir. Bu makineler aracılığıyla tıkanmış olan lavabonun içerisine kıvrılarak girilir. Tıkanmaya sebep olan maddeye gelindiğinde robotun kafa kısmına sarılıp çıkarılır. Eğer tıkanmanın nedeni yabancı cisim değilde yağlanmadan dolayı oluşan kirler ise robota zincir kafa takılarak parçalanır. Mutfak tıkanıklığı açma işlemleri tamamlandıktan sonra giderin tamamen temiz olup olmadığını görmek için kamera görüntüsü alınır. Bu şekilde açılması imkansız olan tıkanıklık problemleri için arızanın yeri tespit edilip, tadilat çalışması yapılır. Nokta atışı arıza konumu bulunabildiği için çok fazla zemin kaplama malzemesi kırılmadan mutfak tıkanıklığı açma işlemi yapılır. Alternatif olarak basınçlı su ile temizleme işlemi yapılarak tadilat gerektirmeden sorun çözülmeye çalışır. Giderlere atık gönderilmemesine dikkat edilmesine rağmen tıkanma sorunları meydana gelebilir. Özellikle eski binalarda yıllardır kullanıma bağlı olarak oluşan korozyon tıkanıklık sorunlarına neden olmaktadır.