Klozet Tıkanıklığı

Yaşam alanlarında en sık kullanılan bölümlerden olan klozetlerde bazı durumlarda tıkanıklık olmaktadır. Kullanıcı hatalarından kaynaklı olan tıkanmalar genellikle gider borularına atılan ve suda erimeyen maddelerden kaynaklanmaktadır. Bu maddeler borulara yapışmakta ve bir süre sonra da borulardaki bu pislikler birikinti oluşturmaktadır.

Klozet tıkanıklığı öncelikle koku ile başlayacak ve sonradan da pisliklerin gitmemesi ve geri tepmeler olacaktır.

Klozet tıkanıklığı iki farklı şekilde giderilmektedir. İlk yöntemde klozet borularının döşeli olduğu fayanslar kırılacak ve sonrasında da gider borusuna demir çubuklar gönderilerek pislikler çekilerek tıkanıklık açılmaya çalışılacaktır. Fakat bu son derece tehlikeli bir durum olmaktadır. Çünkü boruya değecek olan demir çubuklar borunun aşınmasına ve bir süre sonra da borunun delinmesine neden olacaktır.

Klozetlerin evde tek olması tıkandığında kullanıcıları açından ileri düzeyde sorunlar oluşturur. Artık günümüzde komşulukların da bitmiş olması bu tip sorunlarda mutlaka kendi başınızın çaresine bakmanızı gerektirmekte. Bu nedenle klozet tıkanıklığı sorunlarınıza kesin çözüm sunuyoruz.

Klozet tıkanıklığı açma işlemlerinde kullanılan diğer bir yöntem ise cihaz sistemleri kullanılarak yapılan işlemler olmaktadır. Bu işlemlerde kameralı görüntüleme sistemleri ve tıkanıklık açma robotları kullanılmaktadır. Öncelikle boru içerisine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilmekte ve boru içerisindeki tüm pislikler görünerek uygulanacak olan işlem belirlenecektir.

Sonrasında ise boru içerisine tıkanıklık açma robotları gönderilecek ve klozet giderleri tüm pisliklerden arındırılmış olacaktır. Sonrasında da tazyikli su ile yıkanarak tıkanıklık açma tamamen ortadan kaldırılmış olacaktır.

Hem zaman yönünden hem de ev içerisinde inşaat alanlarının çıkmaması açısında Klozet tıkanıklığıişlemlerinde cihazlı sistemlerin kullanılması daha avantajlı bir yol oluşturmaktadır.