Lavabo Tıkanması Nasıl Açılır ?

Lavabo Tıkanması Nasıl Açılır

Günlük hayatta en çok karşılaştığımız sorunlardan birisi lavabo tıkanıklığıdır. Lavabo giderleri yağ, yemek atığı vb. artıklardan dolayı, gider hattında hasar olmasından dolayı, eski yapılarda uzun kullanım sonucu artıkların birikmesi, borularda kireç ve tortu oluşması sonucu tıkanır. Lavabo tıkanması nasıl açılır konusunda en bilinen yöntem kimyasal lavabo açıcılar kullanmaktır.

Bu tür tıkanıklık sorunları için profesyonel yardım almak yerine kimyasal ürün kullanmak tavsiye edilmemektedir. Lavabo açmak için kullanılan bu ürünler reaksiyon oluşturarak asitle artık maddeleri eritmeye çalışır. Bu asitler zaman içerisinde plastik borulara zarar verebilir. İnternette en çok aratılan lavabo tıkanması nasıl açılır sorusuna ucuz bir yöntemle çözüm bulmaya çalışırken gelecekte gider hattınızın onarılması gibi daha büyük sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kadınlar arasında lavabo tıkanması nasıl açılır hakkında pekçok yanlış yöntem konuşulur. Bunlar arasında kola, gazoz gibi asitli içecekleri dökerek tıkanıklık gidermeye çalışmak yer alıyor. Zaman kaybından başka bir şey olmayan bu yöntemle giderilebilen bir tıkanıklık plastik pompalar ile daha rahat giderilebilir. Bunun yanında lavabo tıkanması nasıl açılır konusunda doğal yöntemleri denemek mümkündür. Karbonat ve sirke ile elde edeceğiniz karışımı lavabo giderinizdeki basit tıkanmalar için kullanabilirsiniz. Ardından 1 litre kaynamış su dökerek birikintileri gönderebilirsiniz. Yine aynı şekilde sirke ve tuz karışımıyla tıkanıklıkları açabilirsiniz. Büyük tıkanıklık sorunları için kameralı ekipmanla çalışan profesyonel bir tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

Bir Yorum Yazın