Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır ?

Kadınların korkulu rüyası olan tıkanmış lavabolar, sadece evlerde değil yemek işinin yapıldığı her yerde kabus haline gelmektedir. Acil müdahale edilmesi gereken tıkanıklıklar için tesisatçı gelmesini beklerken kendiniz açabilirsiniz. Mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna aşağıdaki yöntemler cevap vermektedir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Ciddi olmayan tıkanıklıkları pompa yardımıyla kolayca açabilirsiniz. Pompa gider deliğine iyi bir şekilde oturtulur ve sert bir şekilde pompalanır. Bu işlemin birkaç kez tekrarlanması sonucunda lavabonuz açılacaktır. Bir diğer mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır yöntemi ise marketlerden alabileceğiniz lavabo açıcı kimyasal ürünlerdir. Yemek artıklarından kaynaklanan birikintileri bu kimyasal ürün eriterek giderecektir. Sıvı veya katı olmak üzere farklı formlarda bulunan kimyasal açıcıların talimatlarına uyularak dikkatli kullanılması gerekir.

Kimyasal kullanarak borularınıza zarar vermek istemezseniz mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır konusunda doğal yöntem olarak sirke ve karbonatı deneyebilirsiniz. Gider deliğine bir paket karbonatı dökün ardından 1-2 su bardağı sirke dökün. Bu iki madde tepkimeye girerek köpürecek ve yemek artıklarını eritecektir. Başka bir yöntem ise tazyikli su ile tıkanıklığı gidermektir. Tıkanmış giderin altında bulunan sifonun bağlantı noktası sökülerek hortumu giderin içine verip bol tazyikli suyla tıkanıklığı giderebilirsiniz. Mutfak lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna profesyonel çözüm ise tesisatçı şirketler ile çalışmak olacaktır. Tüm bu yöntemler netice vermediğinde başvuracağınız tesisatçı, gider açma makinesi kullanarak profesyonel çözüm sunacaktır.

Bir Yorum Yazın