Kanalizasyon Tıkanıklık Tespiti

Kanalizasyon Tıkanıklık Tespiti

Yapıların tüm gider borularından gelen atıkların toplandığı kanalizasyonlar kimi zamanlarda tıkanıklık sorunları göstermektedir. Bu tıkanıklıklar öncelikle bir koku ile başlamakta ve daha sonradan da taşmalar ve geri tepmeler sorunu göstermektedir. Bu tip bir sorunda direkt kanalizasyon tıkanıklık tespiti işlemleri yapılmalı ve en kaliteli çözümler ile tıkanıklar giderilmelidir.

Tıkanıklıkların birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Tıkanıklık açma işlemleri başlamadan önce ilk olarak kanalizasyon tıkanıklık tespiti yapılmalıdır. Tıkanıklık bazen kullanıcı hatalarından kaynaklanmakta bazen de kendiliğinden olan sorunlar ile örneğin kanal borularının eğimlerinin doğru verilememesi gibi sorunlardan tıkanıklık yaşanmaktadır. Kanal borularına atılan katı maddelerden, kanal çevresinin korumasız olmasından dolayı dışarıdan gelen pislikler ve katı maddeler de kanalizasyonun tıkanmasına neden olmaktadır.

Kameralı görüntüleme cihazları ile öncelikle kanalizasyon tıkanıklık tespiti yapılmakta ve sonradan da tıkanıklık açma işlemleri uygulanmaktadır. Bu sayede de tıkanıklığa neden olan ilk sorun ortadan kaldırılmış olacak ve bir daha kanalizasyon tıkanıklığı yaşanmayacaktır. Örneğin kanalizasyonun sık sık tıkanması pislik birikintisinden dolayı olmaz. Ancak kanalizasyon borularının eğimlerinin hatalı olmasından kaynaklanmaktadır.

Sürekli olarak siz kanalizasyonu açtırsanız bile boruların eğimleri yanlış olduğu için bu sorun hep görülecektir. Ancak profesyonel kameralı cihazlar ile yapılacak kanalizasyon tıkanıklık tespiti işlemleri sonrasında direkt olarak neden olan hata ortadan kaldırılacağı için bir daha kanalizasyon tıkanıklığı gibi bir sorun da yaşanmamış olacaktır.

 

Bir Yorum Yazın