Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Klozet tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Klozetler genellikle kullanıcı hatalarından dolayı tıkanmakta ve son derece de olumsuz durumlar ortaya çıkarmaktadır. Öncelikle pis kokuların yayılacağı klozet tıkanıklığında daha sonrada sular gitmeyecek ve geri tepme sorunları olacaktır. Peki, bu aşamada ortaya çıkan soru ise klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusu olacaktır. Klozet tıkanıklığı açma işlemlerinde iki farklı yöntem uygulanmaktadır.

Klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunda ilk yöntem olarak eski bir yöntem olan kırma dökme yaparak işlemler yapılmaktadır. Öncelikle klozet ve çevresi kırılarak gider boruları açığa çıkarılır ve gider borularında motorlu pompa veya uzun demir çubuklar ve sert teller boru içerisine sokularak pislikler çekilmeye veya itilmeye çalışılmaktadır.

Bu yöntemde kırma dökme olduğu gibi aynı zamanda uygulanacak olan işlemlerde boruya uygulanacak olan pompalama işlemi ve demir çubuk sokma borunun zedelenmesine ve bir süre sonra da delinmesine neden olacaktır. Bu işlem sonrasında tekrardan tıkanıklık problemleri oluşabilmektedir. Klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunda diğer bir yöntem ise tıkanıklık açma robotları ile uygulanacak olan işlemler olacaktır.

Kloozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunda robotlar ile yapılacak işlemlerde kırma dökme olmamakta ve işlemler kısa sürede sonlandırılmaktadır. Gider borusunun içine gönderilecek olan tıkanıklık açma robotu tüm pislikleri parçalayacak ve gider borularından dışarıya atılmasını sağlayacaktır. Cihazlar ile yapılacak işlemlerde kırma dökme olmadığı için işlem ücretleri de daha uygun fiyatlı olacaktır.

Bir Yorum Yazın