Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Yapıların hemen dış kısımlarında bulunan ve tüm yapının gider borularından gelen artık maddelerin topladığı yer olan kanalizasyonlar kimi zamanlar fazla pislik birikmesinden dolayı tıkanmaktadır. Bu tür sorunlarda ise kanalizasyon tıkanıklığı işlemleri uygulanmaktadır. Peki, kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır?

Kanalizasyon tıkanıklığı açma iki şekilde uygulanmaktadır. Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır? Sorusunda ilk sistem eski yöntem olan kanalizasyon borusunun içerisine uzun demir tellerin sokulması ve pisliklerin itilerek veya çekilerek kanalizasyonun temizlenmesi yöntemi olacaktır.

Kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır ? Sorusunda diğer yöntem ise robotlar ve kameralı cihazlar ile yapılan işlemler olmaktadır. Cihazlar kanal borularının içlerine gönderilir ve tıkanıklık olan bölge belirlendikten sonra bu bölgedeki pislikler parçalanır ve tazyikli sular ile borular yıkandıktan sonra kanalizasyon açma işlemleri tamamlanmış olur.

İlk yöntem her zaman için başarılı sonuçlar vermemektedir. Çünkü boruların içerisindeki pislikler tam giderilmemiş olacak ve kısa süre sonra tekrardan tıkanıklık sorunları yaşanacaktır. Cihazlı sistemlerde ise boruların içi tamamen pislik birikintilerinden arındırılacak ve sonrasında da boru yüzeylerindeki tıkanmaya sebep olan yağ ve balçık birikintileri de yıkanmış olacaktır. İşlem sonrası da boru içleri görüntülenecek ve işlem garantisi oluşturulacaktır.

Bu yüzden dolayı da kanalizasyon tıkanıklığı nasıl açılır? Sorusunda en mantıklı ve en avantajlı yol ikinci şekil uygulanacak yöntem olacaktır. Üstelik bu işlemde kırma dökme olmadığı için işlem ücretleri de daha uygun fiyatlı olacaktır.

Bir Yorum Yazın