Pimaş Hattındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Pimaş Hattındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı alt kata sızmaya başlamışsa pimaş borularda su kaçağı sorunu olduğu görülebilir. Pimaş hattında su kaçağı meydana gelmişse, sızan suyun sürekli olarak akması mümkün değildir. Suyun sızması alt katta görülmesi, üst katta kullanılan su oranında görülebilir. Pimaş hattında su kaçağı olup olmadığının anlaşılabilmesinde ayırt edici belirgin etmenler bulunur.

Bu etmenler arasında sızan suyun kokması ve renginin farklı olması gösterilebilir. Pimaş hattında var olan sorundan dolayı su kaçağı olduğu biliniyor olsa da, herhangi bir cihaz kullanmadan yerinin net olarak bilinebilmesi mümkün değildir. Pimaş hattında var olan sorunun tespitinde cihaz kullanımı sayesinde onarım masrafları azaltılabilir. Aksi takdirde çok daha maliyetli işlemler bütünü ortaya çıkar.

Pimaş Hattındaki Sorun için Hangi Cihaz Kullanılır?

Pimaş hattındaki su kaçağının bulunması için kullanılacak cihaz kameralı görüntüleme cihazıdır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, pimaş borusunun içerisinde yer alan sorun direkt olarak görülebilir. Cihaz her ne kadar boru içerisindeki sorunu net olarak gösteriyor olsa da, profesyonel biri olmadığında cihazın gösterdiği sorun tam olarak okunamayabilir. Bu nedenle sorununu net olarak görülebilmesi için doğru yorumlayabilme yeteneği de oldukça önemlidir.

Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde; borunun meyili, boruda çatlak-kırık, borunun contalarında sıyrık ve boru içerisindeki yağlanma miktarı tespit edilebilir. Pimaş hattında neden dolayı kaçak var olduğunu görebilmek bu sayede kusursuz bir şekilde görülebilmektedir.

Bir Yorum Yazın