Yazan:Su Kaçağı / Pimaş Açma / 0 Yorum

Kırmadan Pimaş Açma

Kırmadan Pimaş Açma

Yapıların tüm tesisat sistemlerinde kullanılan pimaşlar atık suların dışarıya tahliyesinde kullanılmaktadır. Duvarların içerisinden geçen ve yapıların gider borularını oluşturan pimaşlar bazı nedenlerden dolayı tıkanmaktadır. Giderlere atılan katı cisimler, oldukça fazla kullanım sonucu oluşan birikintiler veya pimaş eğimlerinin yanlış verilmesinden dolayı tıkanıklık yaşanmaktadır. İşte tüm bu tıkanıklık sorunlarında kameralı cihazlar ve robot sistemleri ile kırmadan pimaş açma işlemleri uygulanmaktadır.

Duvarların içerisinde gömülü olan pimaş boruların tıkanıklığında kesinlikle eski yöntemler denenmemelidir. Borunun içerisine uzun ve demir bir çubuk sokmak ile pompa yapmak kesinlikle önerilmeyen bir işlemdir. Demir çubuklar plastik olan pimaş boruları zedeleyecek ve delinmelerine neden olacaktır. Pompa ise pisliklerin daha çok sıkışmasına ve boruya baskı uygulayarak patlamasına sebep olacaktır. Bu işlemler yerine pimaş açma işlemleri hem daha kaliteli hem de daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Dediğimiz gibi talepleriniz eğer kaliteli ve temiz işçilik ise sağa sola bakmadan firmamız ile başarılı bir çalışma ile sorunlarınızın köklü çözümlenmesini sağlarsınız.

Kırmadan pimaş açma işlemlerinde öncelikle pimaş içerisine görüntüleme sistemleri gönderilir ve pimaşın neden dolayı tıkandığı belirlenir. Sonrasında ise tıkanıklık açma robotları direkt olarak pimaşların içindeki pislikleri parçalar ve borulardan geçmesini sağlar. Pimaş içerisindeki pislikler temizlendikten sonra ise borunun iç yüzeyinde kalan artıklar da tazyikli su ile giderilir ve hem kırmadan pimaş açma işlemi sağlanırken hem de bir daha asla tıkanmayacak bir pimaş elde edilmiş olur. Üstelik en uygun fiyatlar ve en zahmetsiz işlemler ile…

Bir Yorum Yazın