Yazan:Su Kaçağı / Kanalizasyon Tıkanıklığı / 0 Yorum

Kanalizasyon Tıkanıklığı Bulma

Kanalizasyon Tıkanıklığı Bulma

Kanalizasyon içerisinde meydana gelen tıkanıklıklar son derece zorlu bir durum oluşturmakla birlikte hemen çözüme kavuşturulması gerekmektedir. Kanalizasyon tıkanıklığı bulma ve tıkanıklığı açma işlemleri iki farklı çalışma şekli ile yapılmaktadır. Tabi bu çalışma şekillerinden biri eski yöntemleri yani zorlu yöntemleri içerirken diğer çalışma yöntemi ise teknolojik cihazlar ile yapılan çalışma yöntemlerini içermektedir.

Bu tip durumlarda en sık yaşanılan durumları analiz eden firmamız kanalizasyon tıkanması durumunda neler yapılması gerekir önceden sizlere bildirmektedir. Böylece sorun ortaya çıkmadan küçük çaplı tedbirler alınarak büyük tıkanmalarla karşılaşılmamaktadır.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemlerinde öncelikle eski yöntemleri uygulayan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tür firmalar uzun sert teller ile tıkanıklık olan bölgeye ulaşmakta ve tıkanıklık olan bölgeyi bularak tıkanıklığı gidermeye çalışmaktadır. Tabi bu işlemler sırasında kanalizasyon çevresi kırılmakta ve bu işlemler oldukça uzun sürebilmektedir. Tamamen işçiliğe dayalı bir işlem türü olmaktadır.

Kanalizasyon tıkanıklığı bulma işlemlerinde günümüzde birçok firma tarafından kullanılan yöntem ise kameralı robotlar ile tıkanıklığı bulma olmaktadır. Yüksek görüş imkanı sunan ve dünyada tesisat sektöründe yaygın olarak kullanılan kameralı robotlar kanal içerisine gönderilmekte ve kanaldaki tüm tıkanıklık oluşturan maddeler en net görüntüler ile görünebilmektedir. Bu işlem sonrasında kanalizasyon içerisindeki pislikler parçalanır ve kanalizasyon yıkanarak işlem tamamlanmış olur.

Kameralı robotlar ile yapılacak olan Kanalizasyon tıkanıklığı bulma işlemleri en kısa sürede sonuçlanmakta ve diğer yönteme göre daha zahmetsiz olduğu gibi aynı zamanda daha uygun işlem fiyatları da içermektedir. Ayrıca bu sistem sayesinde işlem sonrasındaki durumlar da görünmekte ve tekrardan aynı sorunların yaşanmasının önüne geçilmiş olmaktadır.

Bir Yorum Yazın