Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı

Kalorifer tesisatında su kaçağının oluşması beraberinde pek çok önemli sorunu getirebiliyor. Kalorifer tesisatında sorunun görülebilmesi için kombi basınç göstergesi incelenmelidir. Kombinin basıncının düşmesine bağlı olarak sürekli olarak su takviyesi gerçekleştirilmesi gerekiyorsa, tesisatta su kaçabileceği olabilmesi yüksek ihtimaldir.

3 aylık zaman periyodunda yarım bar seviyesinde azalma normaldir. Kaloriferdeki su kaçağının tespitinin su tesisatçısı tarafından gerçekleştirilmesinde yeni yöntemlerin kullanılması gereklidir. Termal kamera ile kalorifer tesisatındaki su kaçağı net bir şekilde görülebilir hale gelir. Termal kamera sayesinde, sıcak kalorifer boruları her halükarda görülebilir. Üzerinde beton bir çehre bulunuyor olsa bile termal kamera sıcaklığı algılar. Termal kamerayla gerçekleştirilen tespitin ardından bölgeye ulaşılarak, net bir tespit işleminin gerçekleştirilmesi sağlanır.

Kalorifer Tesisatında Su Kaçağının Çözümü Nasıl Sağlanır?

Kalorifer tesisatında yer alan su kaçağının giderilebilmesi için profesyonel çözüm gereklidir. Doğru ve yerinde müdahale yapılmadığında, amatörce hareket edilmesi sonucuna bağlı olarak kalorifer tesisatında yer alan kaçağın tespit edilmesi çok zor bir hale gelebilir.

Kalorifer tesisatında yer alan su kaçağını net bir şekilde bulabilmek adına yapılacak işlemler profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Hem tespit hem de onarım aşamasında profesyonel su tesisatçısı tarafından gerçekleştirilecek işlemler en doğru işlemler olduğundan dolayı, su kaçağı da kalıcı olarak ortadan kaldırılacaktır. Maddi ve manevi açıdan zarar yaşamamak adına kalorifer tesisatındaki su kaçağı probleminin hızlıca çözülmesi sağlanmalıdır.

Bir Yorum Yazın