Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyonlar yapıların dış çevresinde bulunan ve yapıların lavabo ile tuvalet giderlerinden gelen pisliklerin biriktiği alanlar olmaktadır. Bu alanlarda birçok farklı nedenden dolayı tıkanıklık sorunları yaşanmaktadır. Tıkanıklık sorunu görülen kanalizasyonlarda ise kanalizasyon açma işlemleri iki farklı şekilde yapılmaktadır.

Kanalizasyon açma işlemlerinde ilk sistem eski çalışma düzenleri olmaktadır. Kanal çevresinin kırılması ve kanal boruları içerisine uzun demirler gönderilerek kanalın açılmaya çalışılması gibi işlemler uygulanabilmektedir. Fakat bu eski çalışma yöntemleri hem zahmetli olmakta hem de fiyat açısından oldukça yüksek rakamlar oluşturmaktadır.

Son dönemlerde profesyonel tesisat firmaları artık kanalizasyon açma işlemlerinde sadece robotlu ve cihazlı sistemleri kullanmaktadır. Kameralı cihazlar ile açılacak olan kanalizasyonlarda asla kırma dökme olmamakta ve tüm işlemler kısa sürede sonlanmaktadır. Ayrıca kanalizasyon borularının içlerine gönderilen kameralar sayesinde boru içleri en net şekilde görülmekte ve tıkanıklığa sebep olan nedenler ortadan kaldırılmaktadır. Bu sayede de aynı nedenden dolayı bir daha tıkanıklık problemleri görülmeyecektir.

Kameralı robotlar ile kanalizasyon açma işlemlerinde kanal içerisindeki tıkanıklığa neden olan pislikler parçalanarak kanal borularından gönderilmektedir. Ayrıca kanal tıkanıklığı tam anlamıyla giderildikten sonra kanal boruları da tazyikli sular ile yıkanmakta ve boru içlerindeki tüm yağlanmalar ile kanal tıkanıklığına neden olan durumlar ortadan kaldırılmaktadır. Kırma dökme olmadığından, kanal açma işlemlerinin son derece kısa sürelerde gerçekleştirilmesinden dolayı cihazlı kanal açma daha uygun işlem fiyatları da oluşturmaktadır.

Bir Yorum Yazın