Yazan:Su Kaçağı / Gider Açma / / 0 Yorum

Gider Tıkanıklığı

Gider Tıkanıklığı

Gider hattı binaların en önemli tesisat hatlarıdır. Atık suların atılmasını sağlayan ve şehrin kanalizasyon sistemine bağlanan bu borularda yaşanabilecek sorunlar olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Bu sorunlar arasında ilk sırada gider tıkanıklığı gelmekte ve yaşanması durumunda can sıkıcı olmaktadır.

Gider Tıkanıklığının Nedenleri

Binaların gider hattında tıkanma yaşanmasındaki başlıca sebep yapım aşamasında yeterli genişlikte boruların kullanılmamasıdır. Özellikle toplu yerleşim yerlerinde bu sorunun daha sık yaşanması da durumu ortaya koymaktadır. Aynı zamanda şehirlerin kanalizasyon hatlarının yetersiz seviyede kalması da soruna davetiye çıkarmaktadır.

Sıklıkla yaşanabilen gider tıkanıklığı konusu tüm bölgeyi etkilemektedir. Bu sorunun yaşanmasında binaların yapım aşamasındaki hataların yanı sıra binalarda oturan kişilerin hataları da yer almaktadır. Sıklıkla bebek bezi, tuvalet kağıdı gibi maddelerin atılması ya da toka gibi yabancı cisimlerin düşürülmesi tıkanıklığı beraberinde getirmektedir.

Gider Tıkanıklığına Çözümler

Gider tıkanıklığı sorunu yaşanan binalarda kötü koku sorunu yaşanmaktadır. Tıkanıklığın açılması ile birlikte koku sorunu da büyük oranda çözülmektedir. Ayrıca, su birikintisi yaşanması sorunu da çözümle birlikte çözüme kavuşmaktadır. Tıkanıklığa çözüm bulunamaması ise sorunun artarak devam etmesine nende olmaktadır.

Siz de binanızda gider tıkanıklığı sorunu yaşamanız durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede sadece sizin değil binanın tamamını etkileyen sorundan profesyonel bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun için bize adres bilginizi bırakmanız ve hizmet talebini onaylamanız yeterlidir.

Bir Yorum Yazın