Lağım Tıkanıklığı

Kanalizasyon borularının başladığı noktalar genellikle lağım olarak adlandırılmaktadır. Yapıların gider borularından gelen artık maddelerin toplandığı ve şehir kanalizasyonlarına taşındığı alanlar olan lağım bölümleri birçok nedenden dolayı tıkanmakta ve son derece de olumsuz durumlar oluşturmaktadır. Lağım tıkanıklığı sorunlarında genellikle taşmalar ve geri tepmeler olmaktadır. Bu sorunlarda acil şekilde önlem alınması gerekmektedir.

Lağımlar genellikle yoğun pisliklerin olduğu alanlardır. Bu yüzden dolayı da bu alanlardan yayınlan pislikler de yüksek miktarda mikrop olacak ve çevre sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden dolayı da lağım tıkanıklığı sorunları bir an önce giderilmelidir. Artık cihaz ve robotlar ile uygulanan bu işlemlerde kırma dökme durumları da olmamaktadır.

Lağımlarınızı periyodik olarak temizletmediğiniz takdirde orada lağım farelerinin ve istenmeyen haşere türlerin çoğalmalarına ve lağım giderlerinizin onların yuvalarının olmasına sebebiyet verirsiniz. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz kısa süreli bakımlarını mutlaka yaptırınız.

Lağım tıkanıklığı sorunlarında kullanılan kameralı tıkanıklık açma robotları ile gider borularının içerisindeki pislikler parçalanır ve boruların içerisinden çıkartılarak tıkanıklık sorunları giderilir. Ayrıca tazyikli su ile boru içleri de yıkanır ve arta kalan pislikler de giderilmiş olur. Son derece kaliteli ve avantajlı bir işlem olan robotlarla tıkanıklık açma işlemlerinde kırma dökme olmaz ve inşaat durumları oluşmaz.

İstanbul’un en büyük ve en gelişmiş sistemlerine sahip firmamız siz değerli müşterilerimizin hizmetinde 7/24 olduğunu unutmamalısınız.

Diğer tüm yöntemlerden daha kaliteli ve daha avantajlı bir yöntem sunan cihazlı ve kameralı lağım tıkanıklığı açma işlemleri kesin sonuçlar vermektedir. İşlem sonrasında da boru içerisinden örnek görüntüler alınır ve uygulanan işlemlerden sonra gider borularının nasıl bir hal aldığı da görülmüş olur. Üstelik bu şekilde tıkanıklık açma işlemleri daha uygun fiyatlı olmaktadır.